АВТЕНТИЧНІ УКРАЇНСЬКІ СТРАВИ САЛАТИ ТОП СТРАВ УКРАЇНСЬКОЇ КУХНІ

САЛАТ З КВАШЕНИХ ЗЕЛЕНИХ ПОМІДОРІВ (ЧЕРВОНА КАЛИНА)

САЛАТ З КВАШЕНИХ ЗЕЛЕНИХ ПОМІДОРІВ (ЧЕРВОНА КАЛИНА)
Особливістю салату є квашені зелені помідори. Розкриємо історію його походження, унікальність та ідентичність. Цікавий смак та поєднання продуктів. . Він є хорошим варіантом для приготування у пісні дні. Тож долучаємося до наповнення наших традицій.
Переглянути Рецепт

САЛАТ З КВАШЕНИХ ЗЕЛЕНИХ ПОМІДОРІВ (ЧЕРВОНА КАЛИНА)

Особливістю салату є квашені зелені помідори. Розкриємо історію його походження, унікальність та ідентичність. Цікавий смак та поєднання продуктів. . Він є хорошим варіантом для приготування у пісні дні. Тож долучаємося до наповнення наших традицій.
Підготовка1 hour
Приготування20 minutes
Загальний Час1 hour 20 minutes
Каталог Салати
Кухня Українська
Калорійність 80 kcal

ВАМ БУДЕ ПОТРІБНО

  • 1 Миска для Салату

ІНГРЕДІЄНТИ (РЕЦЕПТ)
  

  • 7 шт. Квашені зелені помідори
  • 300 г. Квасоля варена
  • 1 шт. Перець болгарський
  • 1 шт. Морква
  • 1 шт. Цибуля фіолетова
  • 3 зуб. Часник
  • 3-4 дес.л. Олія нерафінована соняшникова
  • Сіль та перець до смаку
  • Калин

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ПРИГОТУВАННЯ
 

  • Разом з вами продовжуємо відновлювати забуті українські рецепти. Сьогодні приготуємо стародавній салат під назвою "Червона калина". Особливістю салату є квашені зелені помідори. Розповім історію його походження, про унікальність та ідентичність, його цікавий смак та поєднання продуктів. Як його заправляти, щоб відтворити той справжній оригінальний смак. Він є хорошим варіантом для приготування у пісні дні. Тож долучаємося до наповнення наших традицій. Взагалі салат має декілька варіантів назви. Перша походить, від того, що цей салат завжди прикрашали гронами калини. А друга це те, що червона дрібна квасоля має подобу калини. Салат Червона калина є унікальним спадком української культури, і він повністю її розкриває. Якщо ви чули про такий салат і готуєте його обов'язково напишіть нам в коментарях це дуже цікаво.
  • Ну що ж для приготування цього салату нам потрібна червона дрібна квасоля, одна морква, болгарський червоний перець, червона цибуля, часник, нерафінована соняшникова олія, калина. Ну і звичайно основним інградієнтом є квашені зелені помідори, які мають індивідуальний кисло-солодкий смак, що надає йому особливої свіжості та характеру. Кількість їх може варіюватися від смакових уподобань.
  • То ж один червоний болгарський перець, ретельно помитий розрізаємо навпіл та очищаємо від серединки. Вирізамо плодоніжку, забираємо насіння та мембрани, якими серцевина кріпиться до мякоті. За допомогою чайною ложечкою це дуже зручно робити. Так як перець почали вирощували у 20 столітті, то до салату додавали делілька грон червоної калини. А вже пізніше замінили її на перць. І чесно кажучи поєднання солодкого червоного перцю та зелених квашених помідорів дуже цікаве і смак повірте також, не думаю що ви такий десь зустрічали. Розрізаємо перець ще на дві частини і тепер нарізаємо його соломкою.
  • Все перекладаємо у велику глибоку миску, в якій будемо змішувати усі продукти.
  • Далі одну чернону цибулину нарізаємо півкільцями. Така цибуля більш ніжніша, м'якша і солодша, ніж звичайна ріпчаста і краще смакує у салаті. Завдяки своєму гарному яскравому кольору, відповідно надає страві святкового настрою.Трішки її підсолюємо і розминаємо, так швидше вона розмякшиться, і пустить сік, який в подальшому поєднається з усіма продуктами надаючи їм мякого пряного смаку. Відправляємо до перцю.
  • Далі три зубчика часнику пропускаємо через прес. Робимо це зручним для вас варіантом. Часник є ідеальним інградієнтом додавання в салати для отримання чудового смаку, але завжди потрібно знати міру, тому уважно читайте рецепт. Не поспішайте його відправляти в салат, адже тут у нього особливий спосіб застосування.
  • Додаємо до часнику одну моркву натерту на великій терці. І гарненько її мнемо та перетираємо з часником. Часник надасть гострого пікантного смаку солодкій моркві, тобто перший часниковий удар вона візьме на себе і в подальшому у салаті буде відчуватися набагато ніжніше.
  • Додаємо червоної маленької вареної у підсоленій воді квасолі. Квасоля в свою чергу надає салату ситності, робить його готовою завершеною стравою, що дуже виручає у пісні дні.
  • Далі нарізаємо сім середніх квашених зелених помідорів невелички кубиками. Їх промиваємо, розрізавши навпіл видаляємо плодоніжку. Квашені помідори мають чудовий приємний кисло-солодкий смак, який ще доповнюється смаком квашеної капусти.Адже такі помідорки ми заквашуємо у склянних банках з капустою та морквою на зиму. Якщо вам цікавий такий рецепт посилання залишу в описі під відео. Це саме ті помідорки які ми влітку заквасили. Зазвичай почувши про квашені помідори відразу їх асоціюємо з будь якою квашениною, тобто огірочками чи капустою, які використовуємо як закуску до гарніру. А от ми часто робимо цей салат, і як тільки помідори викисають ми одразу спішимо до його приготування. Квашені помідори довший час зберігаються без втрати смакових якостей аж до весни. Це дає змогу салат готувати часто і в той час коли багато свіжих овочів ще не доступні, отримувати корисні вітаміни. Так як у нас в Карпатах не достатньо тепла, щоб помідори достигали, тому такі зелені помідори є дуже популярними у нас та досить доступними. Готуючи такий салат завжди повертаєшся в минуле і виникають думки про особливісь української кухні, про її доступність та неповторність, про цікаве та водночас смачне поєднання різноманітних продуктів.
  • Коли всі овочі нарізані заправляємо салатик додаємо чорний мелений перець до смаку. Дуже люблю свіжозмелений, адже він має чудовий запах, який швидко не втрачається і чудово доповнює страву.
  • Додаємо олії. Для цього салату потрібна обов'язково нерафінована соняшникова олія. Можна сказати олія надвалижива в цьому салаті після помідорів, без неї ви не отримаєте той справжній оригінальний смак салату. Додаємо три чорити десертні ложки. Нерафінована олія має багатий насичений колір та запах, і вплив цієї олії на квашені помідори дає саме той необхідний смак, який потрібен цьому салату.
  • Гарненько перемішуємо, щоб всі інгредієнти подружилися та поєдналися своїми смаками й запахами. Знову ж таки дуже цікаво чи ви чули про цей салат Червона калина, чи доводилося вам його смакувати, адже він має багато варіацій, оскільки рецепт передавався з покоління в покоління і кожна родина могла додавати в неї свої власні інгредієнти та спеції. Але основним інградієнтом завжди залишалися квашені зелені помідори. Готуючись до відео вирішила більше дізнатися про нього так от жодного рецепту та опису приготування я не знайшла, це зробило салат ще більш цікавим та оригінальним. Тобто відтворюючи його ми лишаємо слід у культурній спадщині української кухні, що надзвичайно мотивує для продовження своєї справи.
  • Такий салат із додаванням квасолі є повністю готовою завершеною стравою. Адже в ньому є свіжі овочі і ситна квасоля, яка вдало його доповнює. А у пісний день такий салат чудово підійде як на обід, так і на вечерю.Завдяки квашеним помідорам салат набуває особливого кисло-солодкого смаку, а його аромат піднімає настрій і зробить ваше життя більш насиченим. Як бачите приготувати цей вишуканий салат з квашених помідорів дуже просто, швидко і це надзвичайно смачно. Спробуйте його і самі переконаєтеся в цьому, адже такого смаку ви ніде не зустрічали. Обов'язково поділіться з нами своїми враженнями.
  • Перед подачею на стіл прикрашаємо гілочкою калини і насолоджуйтеся неймовірними смаковими властивостями усіх поєднаних інгредієнтів.
  • Салат Червона калина найбільш відомий стародавній український салат з квашених зелених помідорів, про який сьогодні забули. Тому давайте разом будемо відновлювати забуті українські рецепти та наповнювати дух української нації. Ви обов'язково переходьте та підписуйтесь на наш канал, щоб дізнаватися багато цікавого та смачненького. Завжди ваші Карпатські шкварки.

ЦІКАВІ ФАКТИ ТА ПОРАДИ

Використовуйте олію холодного віджиму. Олія, яка виготовлена за допомогою холодного віджиму, містить більше корисних жирів та антиоксидантів.
Додайте до салату різноманітність олій. Якщо Ви використовуєте олію в одному салаті постійно, спробуйте змінити її на іншу, наприклад, соняшникову, кунжутну або лляну. Різноманітність олій додасть салату більше смакових відтінків та додасть корисних жирів.
Використовуйте свіжу олію. Стара олія може мати неприємний запах та смак, тому використовуйте свіжу олію, яка має яскравий смак та аромат.
Більше Рецептів і Відео на Ютуб Каналі Переходіть та перегляядайцте
https://www.youtube.com/@UkraineFood
Ключові слова автентична кухня, відео рецепти, їжа, Карпатська Кухня, карпатські шкварки, Рецепт, рецепти, рецепти з фото, стародавня кухня, страви, топ страв української кухні, українська кухня, як приготувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рейтинг Рецепту




Home
Account
Cart
Search